PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1036}

Nietykalni

The Untouchables
7,8 100 770
ocen
7,8 10 1 100770
7,3 30
ocen krytyków
Nietykalni
powrót do forum filmu Nietykalni

Pastisz (?)

ocenił(a) film na 5

Narzekania wielu forumowiczów wynikają chyba z faktu złych oczekiwań przed seansem. Ja sam spodziewałem się dobrego filmu gangsterskiego może nie w stylu Ojca bo to nie liga, ale bardziej z nastawieniem na sensację. A dostałem? No właśnie. Wygląda to na świadomy pastisz kina gangsterskiego (chcę wierzyć, że świadomy bo jeśli nie...). Przecież ta pompatyczna muzyka Ennio wymieszana z poszczególnymi scenami powodowała u mnie salwy szczerego śmiechu. Trudno brać na poważnie sceny z wózkiem na stacji czy też SPOILER śmierci Malone, który dostając serię z karabinu czołga się przez całe mieszkanie. SPOILER END Trzeba rozpatrywać ten film w takich kategoriach, a nie porównywać do ferajny czy chrzestnego. Poza tym De Palma zawsze tworzył kiczowate kino klasy B typu Scarface czy Mission: Impossible.

ocenił(a) film na 7
kaioken26

Można to postrzegać trochę jako czarny humor ... może trochę nie w temacie ale dziwię się trochę ludziom którzy dają wysokie noty Oknu na podwórze, SPOILER: przecież tam od początku do końca kompletnie nic się nie dzieje..

ocenił(a) film na 5
SzymonS1

Jak to nic się nie dzieje? Świetne dialogi, psychologia postaci - czy główny bohater zaakceptuje przerastającą go miłość ?, domniemana zbrodnia sąsiada, zjawiskowa Grace Kelly, narastające napięcie, dobry Stewart. Zakończenie tylko rozczarowujące. Ja siedziałem przed ekranem ni nie mogłem się oderwać.

ocenił(a) film na 7
kaioken26

SPOILER: Od początku do końca tylko siedzieli w tym pokoju, i niby zanosiło się że coś zacznie się dziać ale jednak tylko rozmawiali i podglądywał przez lornetkę, prowadziło to do bardzo słabego zakończenia, z psychologicznego aspektu ok, bo ludzie mają naturę podglądaczy ale przedstawione w wyjątkowo nudny sposób, oczywiście co innego "Vertigo", a Kelly bardzo daleko do Kim Novak ..

ocenił(a) film na 5
SzymonS1

To właśnie było bardzo ciekawe. Jest wiele filmów, które budują napięcie rozgrywając się w jednym miejscu. Choćby 12 gniewnych ludzi czy też inny film Hitchcocka M jak morderstwo.

ocenił(a) film na 7
kaioken26

Byłoby ciekawsze gdyby np. ten sąsiad dowiadując się że jest podglądany zakradł się do jego domu i próbował go zabić albo Kelly .. M jak Morderstwo widziałem, od dawna zabierałem się za 12 gniewnych ludzi ale obawiam się że taka formuła na zasadzie akcji tylko w jednym pomieszczeniu to nie dla mnie, po za "telefonem" z 2002r ..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones